-
02.10.2025
Drømmestipendet 2026 - søknadsportalen er åpen
Ungdom i alderen 18–25 år, som holder på med kunst og kultur, kan nå søke Drømmestipendet 2026. Samarbeidet mellom Norsk Tipping og Kulturskolerådet fortsetter. Også i år er det 1,5 millioner kroner i potten.
-
26.09.2025
TV-aksjonen 2025. Vil du bli bøssebærer?
Årets TV-aksjon er 19. oktober og går til Atlas-alliansens arbeid for funksjonshemmede som lever i krig og fattigdom.
-
26.09.2025
Påminnelse om deltakelse på Folkehelseundersøkelsen
I dag ble det sendt ut en påminnelse på SMS til dere som er valgt ut til å delta på folkehelseundersøkelsen i Telemark.
-
26.09.2025
Høringen om Fensfeltet mineralpark er nå avsluttet
Høringen om Fensfeltet mineralpark er nå avsluttet. Kommunen ba om innspill på de to alternativene Nuke/Vindsås med adkomst via Dagsrud, og Bærevann. Nome kommune har fått om lag 300 høringsinnspill til fristen. Nå skal kommunens administrasjon lese alle innspillene og behandle saken, før politikerne skal vurdere videre framdrift. Det skjer etter planen 4.november. Saksdokumentene sendes til politikerne og presse 8.oktober, og blir lagt ut på kommunens nettside 9.oktober kl 13. Dette er med forbehold om at kommunedirektøren mener at saken er godt nok opplyst. Nome kommune vil takke alle som har sendt høringssvar.
-
16.09.2025
Åpen brannstasjon 20. september
Årlig er det nasjonal brannvernuke i uke 38. I den forbindelse gjennomfører Nome og Midt-Telemark brann og redning besøk hos samtlige barnehager i Nome og Midt-Telemark kommuner denne uka, med fokus på brannvern. Uka avsluttes med åpne brannstasjoner kl. 1000-1400 i hele landet lørdag 20. september.